W dniu 10 czerwca uczniowie klas 4–6 naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym nad jezioro Dadaj w miejscowości Rukławki w ramach akcji "Bezpieczne wakacje". Celem wydarzenia było przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań w czasie letniego relaksu. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz ratownictwa wodnego, w tym widowiskową akcję ratowania osoby, która wypadła z łodzi. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz umiejętności psa policyjnego, który zaprezentował swoje wyszkolenie i współpracę z przewodnikiem. Wszystkie atrakcje były nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim pouczające – uczniowie wrócili z wyjazdu bogatsi o praktyczną wiedzę, która może przyczynić się do ich bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wyjazdów.
Aktualności
"Bezpieczne wakacje"
- 3
Wycieczka uczniów kl. 7 i 8
Uczniowie klas 7 i 8 spędzili aktywny dzień w Olsztynie. Odwiedzili Space Park, gdzie czekały na nich trampoliny, dmuchańce i ścianki wspinaczkowe. Następnie spróbowali swoich sił w escape roomie, rozwiązując zagadki w grupach. Wycieczka dostarczyła dużo ruchu, emocji i świetnej zabawy!
39
Nowe kanapy na szkolnych korytarzach!
Z przyjemnością informujemy, że na korytarzach naszej szkoły pojawiły się nowe, wygodne kanapy! Zakup został w całości sfinansowany przez Radę Rodziców, a środki pochodziły z inicjatyw organizowanych w ubiegłym roku: sprzedaży pierogów przed Bożym Narodzeniem, zabawy andrzejkowej oraz zeszłorocznego pikniku rodzinnego. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy włączyli się w te wydarzenia. Dzięki Wam nasza szkoła staje się coraz bardziej przyjaznym miejscem do nauki i odpoczynku!
2
"Trzymaj formę"
6 czerwca odwiedziła nas pani Kamila Rucińska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidedemiologicznej w Olsztynie w związku z realizowanym przez naszą szkołę programem "Trzymaj formę".
Uczniowie klas IV- VI mogli pogłębić swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia.
Dziękujemy za ciekawą lekcję
„Cyberprzemoc i hejt. Skutki prawne”
5 czerwca 2025 r. w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów klas 3–4, 5–6 oraz 7–8 z Panią Sylwią Bojarowicz, funkcjonariuszką Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Olsztynie.
Temat spotkania: „Cyberprzemoc i hejt. Skutki prawne”
Podczas spotkania pani policjantka omówiła zagadnienia związane z cyberprzemocą i hejtem w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, które mogą dotyczyć uczniów szkół podstawowych.
Poruszone zostały m.in. definicje pojęć: cyberprzemoc i hejt, ich konsekwencje psychiczne dla osób doświadczających przemocy w sieci oraz skutki prawne grożące osobom, które dopuszczają się takich zachowań.
Pani funkcjonariuszka podkreśliła, że choć uczniowie szkół podstawowych często nie ukończyli jeszcze 13., czy 15. roku życia, nie oznacza to, że są całkowicie bezkarni. Od 10 roku życia odpowiadają za demoralizację, natomiast między 13 a 17 rokiem odpowiadają za popełnione czyny karalne, czyli przestępstwa i wykroczenia. Postępowania w sprawie nieletnich przeprowadza Sąd Rodzinny i Nieletnich. W przypadku poważnych naruszeń grożą im konsekwencje prawne.
Uczniowie kolejny raz zostali zaznajomieni z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Istotną częścią spotkania było także odniesienie się prowadzącej do podstawowej wartości, którą powinien kierować się każdy człowiek – szacunku do drugiego człowieka. Przypomniała, że Internet to przestrzeń publiczna, w której obowiązują te same zasady, co w życiu codziennym. Każde działanie w sieci niesie ze sobą konsekwencje – również prawne.
Na zakończenie uczniowie zostali zachęceni do wzajemnego szacunku, odpowiedzialności, reagowania na przemoc w Internecie, oraz kierowania się empatią w codziennym życiu.
6