• Wizyta w Centrum Nauki Kopernik!

     • 16 czerwca uczniowie klasy 4 z wychowawcą wyjechali do Warszawy i odwiedzili Centrum Nauki Kopernik📚. Jest to największe muzeum nauki w Polsce i jedna z największych oraz najbardziej zaawansowanych instytucji naukowych w Europie. CNK zagwarantowało świetną zabawę😊👍. Uczniowie obserwowali, eksperymentowali i konstruowali. 👩‍🔬🔬🧪📖🛠Okazało się, że nauka może być emocjonująca i wciągająca, a wiedzę można zdobywać w nowoczesny sposób🧐. Nie mogło oczywiście zabraknąć spotkania z robotem Kopernikiem 🌞🌍🤖(przypomina żywą osobę i ma twarz uczonego), który jest najbardziej zaawansowanym robotem humanoidalnym na świecie. Dzięki sztucznej inteligencji potrafi porozmawiać o wszystkim. Niezapomnianych wrażeń dostarczył uczniom także przejazd metrem🚇, spotkanie z Syrenką - symbolem miasta oraz spacer po bulwarze nad Wisłą i ulicami Warszawy. 🚶‍♀🚶🥾 Stolico, do zobaczenia!😎

     • Uczniowie klas I - III w kręgielni

     • Kolejną atrakcją była wizyta olsztyńskiej kręgielni. Uczestnicy wycieczki, podzieleni na zespoły, mieli możliwość sprawdzić swoje siły w niezwykle wciągającej grze, jaką są kręgle. Po przygodzie w kręgielni, wszyscy udali się do restauracji McDonald's na mały posiłek. Wycieczka okazała się bardzo udana. Wszyscy wrócili do domu niezwykle zadowoleni.

    • Dzień musicali
     • Dzień musicali

     • 15 czerwca był dniem musicalowym! 🎤💃🕺W Olsztynie uczniowie obejrzeli widowiska muzyczne: klasy 1-3 „Dzwonnik z Notre Dame”, a uczniowie klas 4-8 „Nazywam się...Powrót do przeszłości”. Zostały one wystawione przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia. Musicale zachwyciły dobrą grą aktorów, wzruszającymi i mądrymi piosenkami zaśpiewanymi na żywo, muzyką, tańcem, a scenografia i kostiumy przeniosły w czasy, w których żyli bohaterowie. Na scenie starsi uczniowie ujrzeli i przypomnieli sobie sylwetki sławnych Polaków – A. Mickiewicza, J. Słowackiego, M. Kopernika, F. Chopina, M. Skłodowską – Curie. Wzruszające widowiska muzyczne niosły dla wszystkich przesłania: - nie należy oceniać innych po wyglądzie, pozorach, ale cenić za to, jacy są, - warto mieć marzenia, rozwijać swoje talenty, dążyć do wyznaczonego celu i robić w życiu to, co się kocha. Starszych uczniów musical skłonił z pewnością do refleksji nad planowaniem własnej przyszłości i do tego, jak ważna jest przeszłość w budowaniu przyszłości.👍🙂 Natomiast młodsi uczniowie obejrzeli piękną opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. Fabuła widowiska skłaniała małych widzów do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu. Nie wytykać inności, nie wydawać sądów po tym, jak ktoś wygląda lub jak się ubiera. Motto widowiska to: poznaj, porozmawiaj, pokochaj.