Nasza szkoła realizuje projekt „Laboratoria Przyszłości”. Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt: roboty edukacyjne (LEGO SPIKE Prime i Codey Rocky), drukarkę 3D, zestawy do programowania mikrokontrolerów i nauki elektroniki, stację lutowniczą, wizualizery oraz sprzęt do profesjonalnego nagrywania filmów (aparat, mikrofony i statywy).

Otrzymane z programu „Laboratoria Przyszłości” urządzenia, narzędzia i materiały będą wykorzystywane podczas obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz zajęć rozwijających zainteresowania uczniów. Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność i wspólne rozwiązywanie zadań. Jednocześnie będą odkrywać ukryte talenty, rozwijać kompetencje przyszłości w zakresie robotyki, technologii i inżynierii.

logo Laboratoria Przyszoci pion kolor 

20220909 114301

20220909 114334

20220909 114337